Co musíte vědět před zahájením léčby s neviditelnými rovnátky

Co musíte vědět před zahájením léčby s neviditelnými rovnátky

Úvod do světa neviditelných rovnátek

Kdo by si nepřál mít rovné zuby bez nutnosti nosit něco na zubech, co je vidět na první pohled? Je něco takového vůbec možné? Ano, je to možné, díky neviditelným rovnátkům! Jako matka dvou dětí, Eriky a Miloše, musím říct, že tohle by byla skvělá věc, kdyby byla k dispozici, když jsem byla mladší. Ale počkejte, pojďme si to vzít pěkně popořadě, abyste věděli všechny klíčové informace.

Co jsou to neviditelná rovnátka a jak fungují?

Neviditelná rovnátka jsou průzračné plastové formy, které se nosí přes zuby, aby se postupně přizpůsobovaly jejich tvaru a umístění. Nejspíš si nyní říkáte: "To zní příliš jednoduše, aby to mohlo fungovat." Ale nebojte se, není to žádná kouzelnická trik, je to věda! Neviditelná rovnátka fungují na principu postupného přesouvání zubů do správné polohy pomocí nízké, konstantní síly. Jsou to v podstatě krokové motory pro vaše zuby. Myslím, že je to docela fascinující, co myslíte?

Výhody a nevýhody neviditelných rovnátek

Nic není bez chybičky krásy a to platí i pro neviditelná rovnátka. Výhodou je, že jsou prakticky neviditelné a pohodlné k nošení. Kdo by se nechtěl zbavit kovového úsměvu, který vás neustále stále dráždí? Další výhodou je, že si je můžete sundat, kdykoliv budete chtít. Chcete si dát popcorn na film? Žádný problém. Další skvělou věcí je, že vám neomezí jídelníček, takže si můžete pochutnat na tom, co máte rádi bez obav, že byste mohli poškodit svá rovnátka.

A co jsou tedy nevýhody? No, jednou z nich je, že si na neviditelná rovnátka budete muset zvyknout. Budou vám zpočátku trochu vadit, ale to je stejné se všemi rovnátkami. Druhou nevýhodou může být cena. Neviditelná rovnátka jsou obecně dražší než klasická. Ale na druhou stranu, pokud jde o váš úsměv a sebevědomí, myslím, že stojí za to do toho investovat.

Koho se týká léčba neviditelnými rovnátky?

Neviditelná rovnátka nejsou pro každého. Znáte to, některým lidem prostě svědčí brýle a některým zase ne. Tak to je i s rovnátky. Aby byla léčba účinná, musí být pacient motivován k nošení rovnátek alespoň 20 hodin denně a také pravidelně měnit plastové formy na nové. Myslím, že je to docela zvládnutelné, co myslíte? Když jsem byla na konzultaci s Milošem, který o neviditelná rovnátka projevil zájem, doktor nám řekl, že Milošovu situaci je možné vyřešit pomocí neviditelných rovnátek. A tak jsme se rozhodli to zkusit. A jak to dopadlo? No, už má skoro rovnej "hřebínek", takže bych řekla, že to stálo za to!

Závěr

Doufám, že jsem vám poskytla užitečné informace o neviditelných rovnátkách a možná jsem vás i trochu pobavila. Myslím, že je velmi důležité mít všechny informace, než se rozhodnete pro jakoukoli léčebnou metodu, a neviditelná rovnátka nejsou výjimkou. Ať už se rozhodnete jakkoli, nezapomeňte, že jste krásní tak, jací jste, ať už máte rovné zuby nebo ne. Úsměv je to nejcennější, co máme, tak ho nechte svítit!