Jak zakrýt kaz?

Jak zakrýt kaz?

Korekce a příprava pleti

Řekněme si na rovinu, nikdo z nás nemá dokonalou pleť. Ale víte co? To je úplně v pořádku! Jsem tady, abych vám ukázala, jak si poradit s nejčastějšími nedokonalostmi a pokusila se z nás všech vykouzlit umělecká díla. První krok je příprava pleti. Není to jen o make-upu, ale o celkové péči o pleť. Používám hydratační krém, který pleť vyhladí a zanechá ji šťavnatou a zdravě vypadající. Tento krok je opravdu důležitý, protože pokud máte suchou nebo dehydratovanou pleť, make-up se na ní nebude držet stejně a může se snadno vrstvit či třepit. Proč bychom chtěli takový chaos, že?

Korekční produkty

Druhý krok této pěstičky je nasazení korekčních produktů. Různé barvy korektorů mohou pomoci zamaskovat různé typy nedokonalostí. Zelený korektor například neutralizuje červené skvrny, takže je skvělý pro zamaskování pupínků nebo zarudnutí. Opět, je to o pochopení toho, co váš obličej potřebuje, a pak použití těch správných nástrojů, aby se to stalo. Při aplikaci korektoru doporučuji použít štětec s malými štětinami pro přesné nanášení a pak jemně roztírat konečky prstů. Vždycky jsem si myslela, že tohle je jako malování obrazu. Je to skoro terapeutické!

Pudr pro dokonalé zakrytí

Po aplikaci korektoru je čas na pudr. Tento krok je důležitý, pokud chcete, aby váš make-up vydržel celý den. Ale žádný starý pudr to neudělá. Je důležité se ujistit, že váš pudr je jemný a lehký, aby nedocházelo k vrstvení a třepení. Aplikujte jemnými tahy štětcem po celém obličeji a snažte se zaměřit se na oblasti, které obvykle nejvíce olejují, jako je t-zóna. Jen malá perlička z mé vlastní zkušenosti - měla jsem tendenci vždy používat hodně pudru, protože jsem si myslela, že to bude lépe držet. Ale opak je pravdou! Méně je někdy více, dámy a pánové.

Revize - detaily dělají dokonalost

Teď, když máte na sobě základ, je čas se podívat do zrcadla a ujistit se, že vše chodí hladce. Pokud vidíte nějaké oblasti, které by mohly použít trochu více krytí, nebojte se přidat trochu více produktu. Ale opět, pamatujte, méně je více. Je mnohem snazší přidat víc produktu, než se pokusit o odebrání excessu. Při pohledu do zrcadla se vždy snažím představit, jaké to bude vypadat v přirozeném světle, protože světlo v koupelně může být někdy zrádné!

Použití rtěnky jako rozjasňovače

A nakonec, za čtvrtým rohem, mám pro vás malý trik. Pokud potřebujete trochu záře, ale nemáte zrovna rozjasňovač po ruce, můžete použít rtěnku! Vypadá to divně, ale je to opravdu efektivní. Stačí jemně aplikovat trochu jasně růžové rtěnky na vrcholy lícních kostí a lehce ji rozetřít. Dodá to vaší pleti nádhernou, přirozenou zář a navíc, kdo by odolal troše růžové?

Závěrem bych chtěla říci, že jsme všechny krásné přesně tak, jak jsme. S pletí, která není dokonalá, s vráskami a s pupínky, jsme stále my. A s těmi správnými nástroji a technikami, můžeme skrýt cokoli, co nás trápí. Vždy si pamatujte, že jste kouzelné a úžasné tak, jak jste.