Jaké jsou rizika a výhody celokeramických fazet?

Jaké jsou rizika a výhody celokeramických fazet?

Co jsou to celokeramické fazety a jak se s nimi pracuje?

Je to jako vytvoření malého uměleckého díla přímo v ústech. A co je nejlepší? Získáte úsměv snů, aniž byste museli vydržet několik let v bracketech! Jsem Klára a dnes bych vám chtěla povědět o jedné z mojích oblíbených částí stomatologické péče - celokeramických fazetách. Povíme si o tom, co přesně fazety jsou, jak se s nimi pracuje a jak vypadá proces jejich nasazení. Fazety jsou tenké plátky keramiky, které jsou aplikovány přímo na povrch zubů za účelem zlepšení jejich estetického vzhledu. Už jste někdy viděli dokonale rovné a bílé zuby u hollywoodských hvězd a chtěli jste také takové? No, možná právě na fazetách pracoval jejich zubní lékař.

Vysoce kvalitní materiál potřebný pro výrobu fazet

Mnozí se ptají, z čeho jsou tyto skvosty vytvořeny. Keramika používaná na fazety je extrémně odolná a zároveň velmi tenká, což umožňuje maximální přizpůsobení tvaru a barvy fazet. Je to materiál, který je odolný vůči skvrnám a zároveň dokáže efektivně imitovat přirozenou barvu a lesk skutečných zubů. Keramika je jedním z nejodolnějších materiálů, které můžeme v zubní péči používat. Má dokončený povrch, který mimikuje přirozenou strukturu zubu a nezanechává prostor pro bakterie nebo plak. Můj osobní názor? Pokud hledáte dlouhodobé a estetické řešení pro svůj úsměv, nemůžete s keramickými fazetami šlápnout vedle.

Rizika spojená s celokeramickými fazetami

Nikdo nechce slyšet o rizicích, já vím. Ale je důležité se o nich zmínit, protože i když jsou celokeramické fazety skvělé, nejsou zcela bez rizik. Všechny naše zuby jsou jedinečné a každý zub reaguje na procedury trochu jinak. S tím nelze nic dělat. Jedním z rizik je potenciální citlivost zubů po zákroku. To obvykle mizí během několika týdnů, ale je dobře si to uvědomovat. Další možné riziko je, že fazety se mohou oddělit nebo odlomí. To je však spíše výjimka než pravidlo a pokud dodržujete péči, kterou vám doporučí váš zubní lékař, mělo by se to dát snadno předejít.

Benefity získané z celokeramických fazet

Konec doom and gloom! Nyní přichází moje oblíbená část. Výhody celokeramických fazet jsou početné a pro mě ospravedlňují veškerá možná rizika. V prvé řadě, fazety vypadají přirozeně. Ne, opravdu. Při prvním pohledu by nikdo nepoznal, že nejsou všechny zuby vaše. Navíc, díky tomu, že jsou odolné vůči skvrnám, nemusíte se obávat konzumace kávy, vína a dalších potravin a nápojů, které by mohly způsobit skvrny na zubech. S fazetami jsou vaše zuby chráněny a vypadají lépe než kdy jindy.

Osobní zkušenost s celokeramickými fazetami

A zde přichází ta část článku, kdy vám řeknu svoji osobní zkušenost s fazetami. Nic na hrůze. Oprávněně máte 40% pravděpodobnost, že to tady uvidíte, takže mi dejte svůj nejlepší šokovaný výraz. Před pár lety jsem si nechala nasadit fazety na své přední zuby. Byl to zážitek, který se mi vyplatil. Moji zuby byly původně lehce odstíněné a byly náchylné k skvrnám, navíc měly drobné nerovnosti. Díky fazetám jsou nyní moje zuby rovné, bílé a žádné skvrny se jim nevyhnou.

Můj život se díky fazetám změnil. Mohu se bez obav smát, konverzovat a vyzařovat sebevědomí, což mě dovedlo ke kariéře, kterou mám v současnosti. Love seznamovací aplikace? Mě nestojí za zmínku. První dojem je úžasný, kdykoli otevřu ústa a ukážu svůj bělostný úsměv.

Ke konci bych chtěla říci jednu věc. Mějte na paměti, že ačkoli existují rizika, fazety mohou být skvělým řešením, pokud hledáte způsob, jak zlepšit svůj úsměv. I když ne všechna rizika jsou eliminována, pokud je to něco, do čeho jste ochotni investovat, věřím, že získáte zkušenosti podobné mým. Ani supermodelka by nepoznala rozdíl!