Nasazovací zuby: Jaké jsou výhody a nevýhody?

Nasazovací zuby: Jaké jsou výhody a nevýhody?

Pravda o nasazovacích zubech

Když se Matěj a já ocitli na večeři se starými přáteli a já si objednala stejk, muselo dojít k nepříjemné konverzaci. „Kláro, jsi si jistá, že zvládneš ten masivní kus masa? Přeci jen, s tebou a tvými zuby... Eh, vieš, ako to myslím." Přestože mám problémy se zuby, nemyslím, že bych měla přestat jíst steak. A tak jsem začala uvažovat o nasazovacích zubech. Proto jsem pro vás všechny zkoumala výhody a nevýhody těchto čud.

Základy nasazovacích zubů

Nasazovací zuby, známé také jako dentální implantáty, jsou náhradní zuby, které vypadají a fungují stejně jako pravé zuby. Je to jako mít nový sadu zubů! Průměrný člověk se může nadechnout a říct: „Aha, klidně bych si dal třetí šanci pro svůj úsměv!" Je to úžasná myšlenka, nemyslíte? Ale co přesně jsou to za dudlíky a jak fungují?

Když jsem se na to podívala blíž, zjistila jsem, že dentální implantáty jsou malé titanové šroubky, které se implantují přímo do čelisti, na místo přirozených zubních kořenů. Následně na ně doplní zubní lékař zubní korunky, které vypadají a chovají se jako pravé zuby. Majitel takových zubů tedy může žvýkat, mluvit a smát se stejně jako kdokoli jiný. Zní to příliš dobré, aby to byla pravda, že? Samozřejmě, že ano, a měla byste vědět, že stejně jako u všechno v životě má i toto své výhody a nevýhody, o kterých byste měli vědět.

Výhody vámi nově získaných zubů

Nasazovací zuby jsou jako kouzlo, nebo tak mi řekl můj zubař. Říká, že poskytují řadu úžasných výhod, které jiné náhrady zubů jednoduše nenabízejí. Může to mimo jiné zahrnovat:

  • Trvalou fixaci. Tito zubní kamarádi jsou pevně spojeni s vaší čelistí, takže se nehýbou, nekloužou a nedělají potíže při jídle, řeči nebo smíchu. Můžete si bez obav objednat ten nejtvrzší steak!
  • Zachování tváře a čelisti. S nasazovacími zuby vyhnete tomu, že by vám po extrakci zubů sklesávala tvář nebo se měnil tvar čelisti.
  • Doživotní záruka. Dentální implantáty mohou trvat celý život, pokud se o ně řádně staráte, což zahrnuje denní čištění a pravidelné kontroly u zubaře.

Úskalí cesty za dokonalým úsměvem

Popravdě řečeno, nic v životě není bez nevýhod. A nasazovací zuby nejsou výjimkou. Představte si, že počáteční náklady na tyto zoubky mohou být až otřesající, zvláště pokud jich potřebujete hodně. Zahrnují náklady na operaci, vložení implantátů, výrobu a připevnění nových zubních korunek a pravidelné následné kontroly.

Dentální implantáty také nejsou pro každého. Pokud máte slabou či měkkou kost, nemůže být dostatečně silná na to, aby držela implantát. Stejně tak pro lidí trpících některými onemocněními, jako je diabetes nebo osteoporóza, mohou být implantáty nevhodné.

Poslední významnou nevýhodou může být dlouhá doba zotavení. Některé osoby mohou potřebovat až šest měsíců na zotavení a úplné zhojení před získáním nových zubních korunek. To je hodně času pro někoho, kdo má naději na rychlý úsměv.

Závěrem...

Protože jsem žena, která se nebojí vrhnout se na nový kus steak se všemi těmi kořeněnými omáčkami a hřebenatými kukuřičnými koláčky, uvažovala jsem o nasazovacích zubech. Výhody, jako je jejich stálost, schopnost zachovat tvar mého obličeje a potenciální dlouhověkost, jsou nesmírně lákavé. Ale nejsem si jistá, jestli jsem připravena čelit nákladům, možnosti neúspěchu a delší době zotavení. To je hodně k žvýkání, i pro někoho, kdo je možná na cestě do klubu masožroutů.

Proto si příště, když sedíte s přáteli a na stole je velký kus masa, zkuste si představit, jaké by to asi bylo s novým párem nasazovacích zubů. Myslím, že to je velmi zábavné a chci vědět, co si o tom myslíte. Jdeme na to!