Jak se zbavit žlutých zubů?

Jak se zbavit žlutých zubů?

Jak se zbavit žlutých zubů?

Proč vůbec vznikají žluté zuby?

Je několik důvodů, proč naše zuby mohou získat nežádoucí žlutý odstín. Někdy je to kvůli genetice - ano, naše zuby mohou mít přirozeněje světle žlutý odstín, a to je zcela normální! Jiné důvody mohou zahrnovat konzumaci určitých potravin a nápojů, jako je káva, čaj, soda, víno, nebo dokonce rajčatová omáčka a curry. Takže pokud jste vášnivými milovníky kávy nebo vína, můžete být náchylnější k žlutým zubům. Kouření cigaret nebo používání doutníků a dýmky také způsobuje zabarvení a žloutnutí zubů. A nakonec, zuby mohou také žloutnout v důsledku stárnutí, protože smalt se s věkem opotřebuje a začíná odhalovat žlutější dentin.

Domácí léky pro bělení zubů

Ať už je to kvůli genetice, konzumaci určitých potravin a nápojů, nebo kouření, existuje několik domácích léků, které můžete vyzkoušet, abyste své zuby opět zazářily bíle. Jedním z nejvíce doporučených je použití jedlé sody a peroxidu vodíku. Tyto dvě látky jsou skvělými přírodními bělícími činidly, které mohou pomoci odstranit povrchové skvrny na zubech. Další oblíbenou variantou je použití kokosového oleje. Kokosový olej obsahuje látky, které mohou pomoci bojovat proti bakteriím v ústech, které způsobují zubní kaz a zabarvení zubů. Víte, že jste mohli také použít jablečný ocet k bělení zubů? Jablečný ocet je přírodní dezinfekční prostředek a čistící prostředek, který může pomoci odstranit skvrny na zubech.

Co jíst a co nejíst pro bílejší zuby

Prosím, neberme to tak, že nemůžete jíst a pít své oblíbené potraviny a nápoje! Je to jen o tom, jak je konzumovat rozumně a správně se o zuby starat. Pokud jde o to, co jíst pro bílejší zuby, doporučuji ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou jablka, mrkev a celer. Tyto potraviny pomáhají čistit zuby přirozeným způsobem při žvýkání. Sýry a mléčné výrobky jsou také dobré, protože obsahují vápník, který pomáhá posilovat smalt. Pokud jde o nápoje, voda je vždy nejlepší volbou! Pokud jste ale stejně jako já milovníci kávy nebo čaje, jednoduše nezapomeňte po jejich konzumaci vypláchnout ústa vodou.

Profesionální metody pro bělení zubů

Pokud domácí léky nepracují tak, jak byste chtěli, nebo pokud hledáte rychlejší výsledky, můžete zvážit profesionální metody bělení zubů. Tyto metody se obvykle skládají z použití speciálních bělících přípravků, které jsou mnohem silnější než ty, které jsou k dispozici pro domácí použití. Mohli byste si také zvážit bělící postupy prováděné u zubního lékaře, jako je laserové bělení nebo použití speciálních světelných systémů. Tyto metody mohou být účinnější a rychlejší, ale můžou také být dražší a mohou vést k citlivosti zubů.

Kdy se obrátit na zubního lékaře?

Pokud jste všechny tyto metody vyzkoušeli a stále nejste spokojeni se svými zuby, může to být čas zajít k zubnímu lékaři. Zubní lékař může prozkoumat vaše zuby a ústa, aby zjistil, zda existuje nějaký zdravotní problém, který by mohl způsobovat žlutnutí zubů. Mohou také poskytnout informace o dalších možnostech bělení, které by mohly být pro vás příhodné. Nikdy nezapomeňte, že ačkoli bílé zuby mohou zlepšit vzhled vašeho úsměvu, zdravé zuby a dásně jsou mnohem důležitější!

Můj osobní příběh

Jedna věc, kterou jsem si uvědomila, je, že cesta k bělejším zubům není vždy přímá. Vždycky jsem si myslela, že mám přirozeně žlutější zuby, a tak jsem se těšívala na den, kdy bych mohla vyzkoušet profesionální bělení. Když jsem však konečně dostala šanci, zjistila jsem, že bělení způsobilo, že moje zuby byly velmi citlivé. Po konzultaci se svým zubním lékařem jsem si uvědomila, že mám slabší smalt, což znamenalo, že profesionální bělení pro mě nebylo nejlepší volbou. Místo toho jsem se rozhodla zkusit některé z výše uvedených domácích léků a byla jsem překvapena, kolik z nich skutečně pomohlo! Takže pokud jste jako já a máte citlivé zuby, doporučila bych vám začít s nějakou z těchto přirozených metod.